Sesje zdjęciowe

Sesje zedjęciowe

W dzisiejszych czasach, gdy każda dziewczyna jest modelką, a facet fotografem nie wypada nie mieć dobrych zdjęć. Tym bardziej, że układ internetowo społecznościowy wymaga coraz większej ilości coraz lepszych fotek, no bo jak inaczej zaistnieć? Jeśli i Ty szukasz możliwości posiadania trochę innych zdjęć niż te zrobione aparatem znajdującym się na końcu swojej wyprężonej ręki, z przyjemnością Ci pomogę. Poniżej znajdziesz garść praktycznych informacji ode mnie, natomiast po bardziej standardowe udaj się do wujka Gogla, pytając o poradnik modelki.

Od czego zacząć?
Na początek musisz wiedzieć, czego chcesz. Fotograf nie jest cudotwórcą i sam zdjęć nie zrobi. Najprostszym sposobem jest pogrzebanie w sieci i wyszukanie ciekawych zdjęć, które mogą być inspiracją dla Twojej wizji. Zdjęcia typu ja stoję, a ty pstrykaj nie mają raczej perspektyw powodzenia jeśli chodzi o końcowy efekt. Oczywiście możesz zdać się również na pomysłowość fotografa, jednak tak czy inaczej do zdjęć musisz się przygotować. Ciekawe zdjęcia to suma Twojej aparycji, stylizacji, mimiki, ale również, a może przede wszystkim stroju, dodatków, gadżetów, miejsca.

Jakie zdjęcia?
No właśnie. Magiczne "Co mam teraz robić?" pada praktycznie na każdej sesji. Różne są sesje - za pierwszym razem najczęściej to taka sesja wstępna, aby się poznać. To co często powtarzam, a w stereotypach wszystkich których znam funkcjonuje - nie szukam żony, narzeczonej, kochanki, czasem szukam córkę:) Robiąc zdjęcia muszę znać Twoje oczekiwania i dobrze, żebyś takowe miała. Jeśli ja mam wizję, wcześniej to omawiamy, aby nie było niespodzianek lub poczucia, że coś musisz robić. Idealnie jest zabrać ze sobą przykładowe zdjęcia które Ci się podobają na penie, by potem w trakcie sesji coś podglądnąć i zainspirować się. 

Co zabrać na sesję?
Dobry humor:) Wcześniej 2 driny;p Pamiętam, jak kiedyś dziewczyna przyniosła tyle walizek, że wychodząc z domu mama przestraszyła się, że się wyprowadza. Same buty zajęły jej jedną torbę podróżną. Jak już wspomniałem, elementami ciekawych zdjęć są ciuchy i gadżety. Im więcej, tym większe pole do popisu, jeśli chodzi o stylizację.

Gdzie na sesję?
Masz do wyboru - sesja w studio lub w plenerze. Studio znajduje się w Stalowej Woli, przy ul. Okulickiego 118. Wyposażenie studia w studyjne lampy błyskowe, softboxy, różnorodne kartonowe tła umożliwia wygodną i efektywną pracę. W studio mamy możliwość zrobienia zdjęć bez względu na porę roku i dnia. Mamy do dyspozycji toaletę, masz miejsce do niekrępującego przebrania się. Jednakże największą zaletą zdjęć w studio z mojej perspektywy, to władanie światłem. Możliwość kierowania światła z czterech niezależnych, o zmiennych parametrach źródeł błysku daje niesamowite możliwości oświetlania modela. I jeszcze jedna zaleta, którą nie tylko ja, lecz również modelki sobie cenią to brak gapiów. Jedyny, który patrzy co robisz to ja, ale i tak chowam się za aparatem;)

Z drugiej strony zdjęcia w plenerze posiadają nieskończone możliwości jeśli chodzi o otoczenie. Mogą to być zdjęcia wewnątrz - w mieszkaniu, lokalu, różnych budynkach, a także na otwartej przestrzeni. I tu naszym partnerem musi być pogoda; niekoniecznie dobra, gdyż zdjęcia w deszczu, śniegu, we mgle też mają urok, lecz taka, która będzie współgrała z zamierzonym celem naszych wizji. I tu tak jak w studio - im bardziej przygotujesz się do sesji, im więcej masz gadżetów, tym efekty są ciekawsze. Oczywiście to nie musi być sesja w 12345 różnych przebraniach, jednak jak mówi porzekadło - od przybytku głowa nie boli. Pytanie kluczowe - gdzie na sesję? - zależy od planowanego efektu. Zdjęcia na plaży nie zrobię Ci w lesie, a klimatycznego z lampką wina w kinie. Jeśli masz pomysł na zdjęcia, ja mam trochę doświadczenia jeśli chodzi o ciekawe miejsca. No i samochód, którym da się dojechać:)

Wizaż i stylizacja
Jeżeli zechcesz, aby podczas sesji była wizażystka i fryzjerka, które popracują nad Twoim wizerunkiem, wystarczy mnie o tym poinformować. Ustalamy wtedy model przewodni sesji, dziewczyny "robią" Cię, ja fotografuję, efekty są urzekające.

Ile to kosztuje?
I tu jest najciężej odpowiedzieć. Bo nie wiem, co ma być efektem mojej pracy - czy zdjęcie na fejsbóczka, czy seria obrobionych zdjęć, czy też odbitki na papierze. Najprościej jest powiedzieć, co chcesz i jaką kwotę chcesz przeznaczyć na sesję, ja powiem Ci, co za to dostaniesz. Najniższa granica za sesję to 50 zł, jednak nierzadko robię zdjęcia bez żadnej kasy, jeśli to ja proponuję bądź pomysł sesji jest na tyle oryginalny, że może wzbogacić moje portfolio ciekawymi ujęciami. Pytaj, to nic nie kosztuje;)

Bank twarzy
Jeśli jesteś zainteresowana modelingiem, zapraszam do zaprezentowania się i wypełnienia formularza zgłoszeniowego do banku twarzy. Niejednokrotnie zdarza się, że potrzebna jest osoba do danego projektu/sesji/reklamy, posiadając Cię w banku twarzy łatwiej będzie Cię odnaleźć. Możesz również liczyć na współpracę z naszym studiem. Najłatwiej skontaktować się z nami przez nasz fanpage